Internetinės svetainės kūrimas – ką svarbu žinoti?

Internetinės svetainės kūrimas 

Norite susikurti internetinę svetainę savo paslaugoms reklamuoti ir būti matomi internete? Tačiau, nežinote nuo ko pradėti ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį? Šiame straipsnyje norime aptarti pagrindinius dalykus, ką reikia apgalvoti prieš susikuriant internetinę svetainę. Neapsiribosime tik ties svetainės sukūrimo kriterijais, taip pat, paliesime ir marketingą. Įdomu? Skaitykite toliau. 

Prieš pradedant svetainės kūrimą, visuomet yra svarbu atsigręžti į savo verslo planą bei marketingo strategiją. Svarbu žinoti, kas yra Jūsų tikslinė auditorija, kas jai būdinga, kokias problemas Jūs ketinate išspręsti. Aiškiai įvardinti, koks yra jūsų vertės pasiūlymas. Atlikus šiuos žingsnius, sekantis dalykas, ką turite apgalvoti, tai – kaip klientai galės susisiekti ar užsakyti Jūsų paslaugas internetinėje svetainėje. Ką turime omenyje? Internetinė svetainė turi Jums palengvinti paslaugų užsakymo procesą. 

Nepaisant to, kokioje srityje Jūs teikiate paslaugas, pagrindinis tikslas – pasiekti daugiau klientų ir gauti daugiau užsakymų. Tikriausiai galvojate, jog užteks pateikti savo telefono nr. ir el. paštą ir to pakaks? Tačiau, deja, klystate. Išnaudokite visas galimybes, kadangi ne kiekvienas mėgsta skambinti ar rašyti į el. paštą su užklausomis. Pateikite užklausos formą su specialiais klausimais svetainėje, kuriuos klientas galėtų užpildyti ir taip palengvinsite susisiekimą. 

Parengus savo marketingo planą bei apgalvojus būdus, kaip klientas galėtų paprasčiau Jus pasiekti, galime judėti toliau ir susidėlioti svetainės struktūrą. 

SVETAINĖS STRUKTŪRA

Kas turi atsispindėti Jūsų internetinėje svetainėje:

Įmonės aprašymas

Kokie dalykai turi būti akcentuojami Jūsų svetainėje? Informacija apie Jus, kokie yra Jūsų įmonės tikslai, misija ar net vizija. Paruoškite įmonės aprašymą. Kiek metų patirties turite? Bent trumpai pateikite priežastis, kodėl klientai turėtų pasirinkti Jūsų teikiamas paslaugas.

Paslaugos

Įvardinkite, kokias paslaugas teikiate ir galite trumpai aprašyti kiekvieną iš jų. 

Darbų pavyzdžiai 

Jūsų atlikti darbų pavyzdžiai padės klientams pamatyti Jūsų darbo kokybę ir suteiks daugiau pasitikėjimo Jūsų paslaugomis. Net jei turite tik keletą nuotraukų, panaudokite jas savo svetainėje. 

Kainynas 

Tai padės klientams lengviau nuspręsti ar jie nori užsakyti Jūsų teikiamas paslaugas. Taipogi, išvengsite papildomų skambučių su klausimais, kokia kaina Jūsų teikiamų paslaugų ir pan. 

Klientų atsiliepimai

Svetainėje esanti atsiliepimų skiltis gali sustiprinti pasitikėjimą Jūsų teikiamomis paslaugomis. Nebijokite paprašyti klientų atsiliepimų, nes tai gali padėti užtikrinti Jūsų profesionalumą bei didinti pasitikėjimą. 

Užklausos forma ar paslaugų rezervacija

Apgalvokite, kaip klientas galėtų kuo paprasčiau susisiekti su Jumis. Kokius klausimus turėtumėte pateikti užklausos formoje, kad gautumėte kuo išsamesnią informaciją ? Klientų aptarnavimas ypač svarbus, todėl užtikrinkite būdus, kad klientai kuo lengviau galėtų su Jumis susisiekti. 

Kontaktinė informacija

Pateikite savo kontaktinę informaciją bei darbo valandas. Taip pat, nepamirškite pridėti nuorodų į Jūsų soc. paskyras. Jei turite fizinę buveinę, taip pat pridėkite ir žemėlapį su savo adresu.

Pateikėme pagrindines gaires svetainės struktūrai, kad Jums būtų lengviau susidėlioti visą procesą. Įgyvendinus pirmąjį etapą, kitas svarbus dalykas, kurį norėtume paminėti – tinklaraščio kūrimas.

Tinklaraščio kūrimas 

Tai – vienas iš būdų kaip pritraukti lankytojų, jei esate ekspertas tam tikroje srityje ir norite savo patarimais dalintis su kitais. Yra begalė būdų, kaip galite reklamuoti savo svetainę ir pritraukti daugiau svetainės lankytojų, tačiau viską lemia, kokius kanalus Jūs planuojate naudoti įgyvendinant savo marketingo strategiją. Tačiau, apie svetainės populiarinimo būdus ir kanalus, kalbėsime kitame straipsnyje. 

Parengus svetainės struktūrą, galime jau pradėti galvoti apie domeno registraciją bei platformą ar TVS savo svetainei. 

Domeno registracija

Prieš kuriant internetinę svetainę, yra labai svarbu apgalvoti domeno pavadinimą. Ką svarbu atkreipt dėmesį, jog Jūsų domenas turėtų atspindėti Jūsų verslo sritį ar prekės ženklą. Galite įtraukti ir raktažodžius, kurie yra susiję su Jūsų teikiamomis paslaugomis, bet pasistenkite, jog Jūsų domenas būtų lengvai įsimenamas ir neviršytų 2-3 žodžių ribos.  

Kokią platformą ar turinio valdymo sistemą naudosite, kuriant svetainę? 

Jeigu pradžioje norite susikurti internetinę svetainę nemokamai, kas yra tikrai įmanoma, tai galite atlikti su Wix ar Canva.com. Pats kūrimo principas yra labai paprastas ir elementarus. Yra daug platformų, kur galite nemokamai susikurti internetinę svetainę, aš paminėjau tik dvi, kadangi, tai – vienos iš populiariausių.

Kalbant apie turinio valdymo sistemas, kaip pvz. WordPress – Lietuvoje ir pasaulyje viena iš plačiai naudojamų turinio valdymo sistemų. Susikūrus svetainę su WordPress, Jūs turėsite daugiau galimybių iš techninės pusės, tačiau, jei dar negalite investuoti į svetainę, galite pradėti nuo tokių platfomų kaip Wix ar Canva. 

Apibendrinant, norėtume akcentuoti, jog Jūsų svetainė yra kaip įrankis, kurio dėka galite sėkmingai įgyvendinti savo marketingo strategiją. Tačiau, pradėkite viską organizuoti nuo bazinių dalykų, nes tik tuomet, Jūsų internetinė svetainė padės įgyvendinti versle išsikeltus tikslus. 

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *