Daugeliui žmonių, norinčių pradėti savo veiklą ar jau ją vystančių, iškyla šis klausimas. O kas, jei mano idėja yra niekam tinkama ir mano paslaugų niekam nereikės? Gal išvis jos nebus populiarios?
Pilnai suprantu, jog Jūs mažiausiai galėjote tikėtis tokio įrašo verslo rubrikoje, tačiau, tenka kalbėti ir paminėti dalykus, su kuriais susiduria daugelis iš mūsų.
Labai įstrigo viena išgirsta frazė „Net jei Tau nepasiseks, Tu visada būsi priekyje tų, kurie nieko nedaro.” Autoriaus nepamenu, tačiau, kodėl aš paliečiau šią temą?
Tikimybė, jog Tau nepasiseks – visada išlieka. Svarbiausia, kokiomis nuostatomis mes remiamės ir kas nutiks blogiausio, jei ir nepasiseks? Sužlugs pradėtas verslas? Ką iš to gali pasimokinti? Dažniausia, mes bijome aplinkinių žmonių reakcijos. Taip pat, mus valdo baimė sau pripažinti, kad mums nepavyko. Užbėgant už akių, prieš pradedant savo veiklą, paklausk savęs, ar tu tai darai, kad sulauktum kitų žmonių įvertinimo ir pripažinimo? Ar tu tai darai, nes matai tame prasmę ir mažiausiai tave domina palaikymas iš išorės? Tai labai svarbu nuoširdžiai sau atsakyti. Nesu gyvenimo koučerė, tačiau, bet kokioje veikloje šis aiškus suvokimas, dėl ko darai šią veiklą, bus tavo vidinė ašis.
Net jei nepasiteisina tavo verslo idėja, tai nėra išeitis viską mesti. Užduok sau klausimą, kaip gali patobulinti tai, ką darei iki šiol? Kur suklupai? Kur tavo sprendimai nepasiteisino? Generuok idėjas ir įprask kasdien surašyti bent po 5 idėjas, sprendimus, kaip gali daryti geriau? Kaip galėtum pasiekti X? Šį pratimą papraktikavus bent savaitę, pajusi, kad ateina sprendimai, ką galėtum daryti kitaip.
Mūsų priimamų sprendimų kokybę labai įtakoja, kokius klausimus mes kasdien sau užduodame. Todėl, mano rekomendacija būtų, nesustok kelyje, kurį pradėjai eiti. Įvertink tai, ką jau esi padaręs ir ieškok sprendimų, kaip galėtum tai padaryti geriau.